Intímne

Autor: Jana Vajová | 7.8.2014 o 16:19 | Karma článku: 3,42 | Prečítané:  1075x

 

Len tak si kráča po ulici, obzerajúc sa okolo seba. Obzerajúc sa po ľuďoch, ktorých ležérnym krokom míňa. Cesta plná áut je pred ňou. Zastaví sa, skontroluje semafor, cestu a čaká. Čakanie ju neotravuje, dáva jej priestor na žitie a užívanie si samej seba.

 

Čakajúc na chodníku na zelené svetielko na semafore. Vyzerá ako dáma, s úsmevom na perách, v mysli jej hrala pesnička. Poskakovala si do rytmu, ktorý poznala iba ona sama. Na druhej strane záber ako z gýčového filmu. Stál tam on. Mladý. Nahodený. Vlasy vyčesané na jednu stranu. Čakajúci na to isté znamenie. Vysoký a vedomý si všetkých svojich predností. Bol pokojný. A hral sa s rukami.

Zelená. Ona vykročila a stále sa usmievala. Dostala sa na ostrovček. On stále postával. Dostala sa k nemu bližšie. Zdvihla hlavu, vlasy sa okolo nej rozvírili a pieseň ustala. Zbystrila sluch. Niečo počula, zvuk veľmi intímny. Zvuk, ktorý nepasuje na rušnú bratislavskú ulicu. Bola sama. Na druhej strane bol len on.

Zelená. Dáma v lodičkách a v sukničke poletuvajúcej okolo štíhlych nôh sa na cestu dostane prvá. S hlavou vztýčenou kráča oproti nemu. Na očiach jej vidíte ohromenie, prekvapenie. Jej tvár sa rozžiari veselým úsmevom naznačujucim, že všetko pochopila a že sa baví. Mladík sa k nej približuje a ako sa míňajú, kúsok jeho práve odštiknutého nechta sa dáme zapletie do jej nádherne rozviatých dlhých vlasov. On si pokojne odkráča na druhú stranu cesty, ona uteká a vypletá z vlasov nechcené teleso. On sa neobzerá, má záležitosti, ktoré neznesú odklad. Ona s úľavou vidí ten malý kúsok vypadnúť z jej vlasov. Obzrie sa za ním. Je to také bizarné, až jej je z toho do smiechu. Pieseň jej opäť hrá v zákulisí jej mysle.

Dáma vykročila v ústrety novým zážitkom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?